Archiv aktualit


24 leden

Upozornění - NEXIA AP a.s.

Pro členy

Informace o dokumentech zveřejněných společností NEXIA AP a.s.

08 červen

Upozornění na nedostupnost webu 10. června 2023

Pro členy

V sobotu 10. června bude od 10 do 15 h. web KA ČR z technických důvodů nedostupný. Děkujeme za pochopení.

07 červen

Školení ESG

Komora
Pro členy

Členové podvýboru pro ESG připravili pro auditory školení týkající se problematiky ESG. Videokurz je pro členy zdarma a započítává se 1h do KPV.

25 květen

Diskuzní odpoledne pro auditory

Pro členy

Setkání se uskuteční v pondělí 19. června 2023 od 15 h. na úřadu komory. Diskutovat se zúčastněnými budou členové výkonného výboru Monika Randáková a Zdeněk Grygar.

25 květen

Co nás čeká v účetnictví? Nový zákon!

Pro členy

V zářijové nabídce vzdělávání pro členy na druhé pololetí najdete prezenční školení Koncept nového zákona o účetnictví pod vedením Ing. Ladislava Mejzlíka, Ph.D., a to v Praze, Brně a Ostravě.

01 květen

Konference: Jste připraveni na ESG?

Komora
Pro členy

KA ČR a FFÚ VŠE v Praze vás zvou na konferenci pořádanou 1. června 2023 od 13 do 17 hodin v Likešově aule VŠE v Praze. Přijďte zjistit, co znamená ESG a zpráva o udržitelnosti a jaká bude role auditora při jejím ověřování. 

11 duben

Interpretace NÚR v aktuálním Auditorovi

Pro členy

Ode dneška najdete na webu nové číslo časopisu Auditor zaměřené na interpretace Národní účetní rady. Ze všech článků, které číslo obsahuje, si dovolujeme vybrat článek zaměřený na opravy chyb, změny odhadů a změny metod. Přejeme vám užitečné čtení! 

30 březen

Vyúčtování příspěvků pro rok 2023 se podává do 31. března 2023

Komora
Pro členy

Termín pro zaslání vyplněného formuláře Vyúčtování příspěvků do Komory auditorů ČR je stanoven dle § 3 Příspěvkového řádu KA ČR, schváleného sněmem v listopadu 2018, do 31. března 2023. Vyúčtování příspěvků podávají na Komoru všichni auditoři a auditorské společnosti. Tato povinnost pro auditory vyplývá z ustanovení zákona o auditorech č. 93/2009 Sb. a v návaznosti z § 3 odst. 1, 2 a 3 Příspěvkového řádu KA ČR.
 

28 březen

Zpráva auditora o dohodnutých postupech pro účely doložení statutu aktivního zemědělce

Komora
Pro členy

Komora auditorů ČR připravila Metodický pokyn k vyhotovení "Zprávy auditora o dohodnutých postupech pro účely doložení statutu aktivního zemědělce"

 

27 březen

Implementační příručka "Tipy k uplatňování standardu ISA 315 (revidované znění 2019)"

IFAC
Pro členy

Zveřejňujeme překlad implementační příručky pro auditory, vydané IFAC „Proces identifikace a vyhodnocení rizik: Tipy k uplatňování standardu ISA 315 (revidované znění 2019)“.