Archiv aktualit


19 březen

V Auditoru č. 2 si přečtěte o obchodních korporacích

Pro členy

Číslo, které právě držíte v rukou, je pestrou směsí článků o obchodních korporacích a obchodním právu z mnoha úhlů pohledu na toto téma. Jedním z nich je i článek od Petra Čecha.

01 březen

Komora auditorů ČR hledá PR pracovníka

Komora

Komora auditorů ČR vyhlašuje výběrové řízení na pozici PR pracovníka. Nabídky zasílejte nejpozději do 31. března 2019.

27 únor

O vedení účetnictví zahraniční pobočky v Auditoru č. 1

Komora
Pro členy
Sněm

V letošním prvním čísle časopisu Auditor si, kromě jiných článků na téma kurzových rozdílů, můžete přečíst článek Jiřího Peláka o vedení účetnictví zahraniční pobočky.

19 únor

Diskusní odpoledne se členy volených orgánů KA ČR v roce 2019

Pro členy

Diskusní setkání auditorů se zástupci volených orgánů KA ČR budou v tomto roce zařazována do programu akcí Komory v pravidelných intervalech každý měsíc, s výjimkou letních měsíců, vždy v Praze od 15 hodin, v prostorách KA ČR.15 únor

Workshop ICAEW v Praze na téma Technology, ethics and the future of accountancy jobs

Pro členy

V úterý 9. dubna 2019 se uskuteční v hotelu Marriot workshop ICAEW na téma Technology, ethics and the future of accountancy jobs. Detailní informace a možnost on-line přihlášení najdete zde.

Workshop bude probíhat v anglickém jazyce a účast bude členům Komory započtena v rozsahu 2 hodin do KPV.

28 leden

Auditor č. 10 jako nostalgická vzpomínka na počátky profese

Komora
Pro členy
Sněm

V polovině ledna jste dostali do svých schránek poslední číslo časopisu Auditor roku 2018. Jak jste se mohli v úvodním slově prezidentky KA ČR dočíst, listopadové oslavy 25. výročí založení komory oslavil časopis vzpomínkovou "retroobálkou" odkazující na první čísla časopisu, který začal vycházet již v roce 1992 ještě pod hlavičkou Unie auditorů ČR. 


 

17 prosinec

KA ČR a ICAEW v prosinci podepsaly Memorandum o porozumění

Pro členy

Komora auditorů České republiky (KA ČR) a Institut autorizovaných účetních znalců Anglie a Walesu (Institute of Chartered Accountants in England and Wales, ICAEW) oznamují, že nové Memorandum o porozumění mezi oběma profesními organizacemi bylo podepsáno ve středu 12. prosince 2018.

14 prosinec

Fixní příspěvky jsou splatné do 31. ledna 2019

Pro členy

Fixní příspěvky auditorů, auditorských společností a asistentů auditora pro rok 2019 jsou splatné ke dni 31. ledna 2019.
10 prosinec

Návod na výnosy z Auditora č. 9

Pro členy

Od 1. ledna 2018 je účinný IFRS 15, který nahradil IAS 11 a IAS 18. Článek v aktuálním čísle Auditora s názvem Kdy je realizován výnos podle IFRS 15? se zaměřil na uznání výnosů při plnění smluvní povinnosti.