Archiv aktualit


21 září

OPAKOVANÁ VÝZVA - navrhujte kandidáty do volených orgánů KA ČR do 17. října

Komora
Pro členy
Sněm

Vzhledem k tomu, že Volební komise neobdržela do stanoveného termínu 31. srpna 2018 dostatečný počet návrhů na kandidáty do Výkonného výboru, Dozorčí komise a Kárné komise, prodloužila termín pro další návrhy kandidátů (v souladu s volebním řádem § 3, odst. 5) do středy 17.října 2018.
 

17 září

Návrh programu sněmu 20. listopadu 2018

Sněm

Výkonný výbor Komory auditorů České republiky svolává v souladu s jednacím řádem XXVI. sněm, který se bude konat v úterý 20. listopadu 2018 od 9.30 hod. v hotelu Olšanka na Žižkově v Praze 3 s navrženým programem, který naleznete zde.

 

10 září

Poznamenejte si: Listopadové oslavy 25 let a sněm KA ČR

Komora
Pro členy
Sněm

V pondělí 19. listopadu se budou v Národním domě na Vinohradech v Praze od 18:45 hod. konat oslavy 25. výročí založení Komory auditorů ČR.  Následující den, v úterý 20. listopadu bude v Kongresovém sále pražského hotelu Olšanka od 9:30 do 16 hod. probíhat XXVI. sněm KA ČR.

16 červenec

Corporate governance v letním čísle Auditora

Pro členy

K tématu aktuálního čísla patří i příspěvek Moniky Zahálkové, výkonné ředitelky CIoD, neboli Institutu členů správních orgánů.
14 červen

Daňové výhledy v Auditorovi č. 5

Pro členy

V minulém čísle časopisu jsme se zaměřili na aktuální daňové otázky. V tomto čísle, které už možná držíte v rukou, si můžete přečíst, co nás v této oblasti čeká, nebo o daňovém pohledu na karuselové obchody či kryptoměny.

04 květen

Daně a jak na ně?

Pro členy

Na tuto otázku vám odpoví čtvrté číslo časopisu Auditor. Přesněji na aktuální vývoj v oblasti daní, výhled do budoucna nabídneme v příštím čísle.

23 duben

O svatém Vojtěchu časopis Auditor ve schránce nalézti – o výborech pro audit mnohé zvěděti

Pro členy

Třetí letošní číslo Auditora jsme věnovali výborům pro audit a práci Rady pro veřejný dohled nad auditem. A co ten svatý Vojtěch v nadpisu upoutávky? Ten odkazuje k praktické pomůcce, kterou sepsal Stanislav Staněk.

29 březen

Upozornění na povinnosti ze zřízených datových schránek statutárním auditorům

Pro členy

Zřízením datových schránek vznikly statutárním auditorům nové povinnosti. Jedná se např. o povinnost podat daňová přiznání výhradně elektronicky pomocí datové schránky. Tato povinnost se týká i statutárních auditorů – zaměstnanců.

27 březen

Vyúčtování příspěvků pro rok 2018 se podává do 31. března 2018

Komora

Vyúčtování příspěvků auditorů a auditorských společností pro rok 2018 se předkládá do 31. března 2018 a pohyblivý příspěvek je splatný do 30. června 2018. 
21 únor

Džungle neziskovek a jak se v ní vyznat

Komora
Pro členy

Mezi nestátní neziskové organizace patří právnické osoby s velmi různorodou právní formou založené speciálními zákony. Neziskovkám je věnováno letošní první číslo časopisu Auditor, které přináší alespoň trochu světla do této obsáhlé a pestré oblasti.