Archiv aktualit


14 listopad
14 listopad

Přehled kandidátů do volených orgánů KA ČR

Pro členy
Sněm

Vzhledem k tomu, že letošní konečný termín pro nominace kandidátů do volených orgánů komory byl stanoven až na 17. října a kandidáti proto byli představeni na třech různých místech (většina v příloze časopisu Auditor č. 7, několik kandidátů v Auditoru č. 8 a jedna kandidátka na webu), předkládáme nyní souhrnný přehled všech kandidátů.

12 listopad

A zase ten bitcoin

Pro členy

O kryptoměnách v poslední době píšeme v časopise často. Osmé číslo Auditora s tématem IT v auditu proto nemůže být výjimkou. Tentokrát si David Procházka a Jaroslava Roubíčková vzali k ruce IFRS.

31 říjen

Nová kandidátka do Dozorčí komise KA ČR

Pro členy
Sněm

Soňa Böhnelová je poslední kandidátkou nominovanou do volených orgánů KA ČR, jejichž volby se uskuteční na letošním sněmu 20. listopadu. Protože byla nominována až po uzávěrce časopisu Auditor č. 8 představujeme ji zde, na webu komory.
27 září

Jak se správně ptát při auditu účetních odhadů

Pro členy

Nad tím se zamýšlí první tematický článek poprázdninového čísla Auditora, které se věnuje odhadům v účetnictví. Autorka článku Anna Bezděková doporučuje začít „ve vlastní hlavě“.


25 září

Corporate Governance pohledem externího a interního auditora

Pro členy

Ve čtvrtek 20. září se v sídle Nejvyššího kontrolního úřadu uskutečnila konference na téma správy společností a jejich kontroly (Corporate Governance) pohledem externího a interního auditu. 

Více si můžete přečíst ZDE.

03 září

ACCA and Ethics in Business

Pro členy

Ve středu 17. října 2018 v hotelu Art Nouveau Palace Hotel pořádá ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants ) akci k Mezinárodnímu dni etiky 2018 s názvem „ACCA and Ethics in Business“. Na tuto akci se můžete přihlašovat přes registrační link v pozvánce.

16 červenec

Corporate governance v letním čísle Auditora

Pro členy

K tématu aktuálního čísla patří i příspěvek Moniky Zahálkové, výkonné ředitelky CIoD, neboli Institutu členů správních orgánů.
14 červen

Daňové výhledy v Auditorovi č. 5

Pro členy

V minulém čísle časopisu jsme se zaměřili na aktuální daňové otázky. V tomto čísle, které už možná držíte v rukou, si můžete přečíst, co nás v této oblasti čeká, nebo o daňovém pohledu na karuselové obchody či kryptoměny.

04 květen

Daně a jak na ně?

Pro členy

Na tuto otázku vám odpoví čtvrté číslo časopisu Auditor. Přesněji na aktuální vývoj v oblasti daní, výhled do budoucna nabídneme v příštím čísle.