Na co se můžete těšit od ledna 2024

Komora s novým rokem vykročí do nové éry. Čekají nás nové technologie, moderní design publikací, ekologičtější řešení i praktičtější verze školení pro členy.

Zde Vám přinášíme přehled hlavních změn:

1. Hugo a Sally dostanou tvář a hlas.

Od ledna začneme na sociálních sítích publikovat seriál videí vytvořených pomocí umělé inteligence, ve kterých Hugo a Sally téměř ožijí. Vybrané rozhovory publikované v časopise Auditor budou postupně k dispozici na YouTube kanálu KA ČR.

2. Časopis Auditor dostane novou podobu – novinky se k vám dostanou rychleji, a protože bychom jako auditoři měli jít příkladem, budeme toho nadále tisknout co nejméně.


PŘEDPLATNÉ: Tady se pro členy KA ČR (auditory a auditorské společnosti) nic nemění, Auditing budete dál dostávat do schránek, tak jako jste doteď dostávali Auditora. Objednávat nic nemusíte.


Pod názvem Auditor bude od ledna roku 2024 vycházet newsletter komory obsahující důležité aktuální informace pro auditory, asistenty auditora a auditorské firmy. Najdete tu například:

- informace ze zasedání výborů a volených orgánů KA ČR,
- informace ze zahraničí (aktuality z Accountancy Europe, IFAC apod.),
- informace o proběhlých a plánovaných akcích,
-    metodické články v rámci rubriky na pomoc auditorům,
-    stanoviska komory,
-    další díly seriálu Hugo&Sally.

Aby se k vám aktuální informace dostaly co nejrychleji, abyste je měli vždy po ruce v telefonu a odkazy mohli navštěvovat jediným kliknutím (a také abychom vedli příkladem a šetřili české lesy), newsletter s názvem Auditor budeme publikovat pouze v elektronické podobě.

Komora zároveň začne vydávat nový, vydatnější (a nově také recenzovaný) tištěný čtvrtletník s názvem Auditing. Ten naopak nebude obsahovat žádné aktuality, bude zaměřený pouze na odborná témata spojená s auditorskou profesí.  Auditing budeme zasílat poštou v tištěné verzi do Vašich schránek. Stejně jako bylo zvykem dosud, i tento nový odborný časopis budeme také nahrávat ve formátu pdf na web komory.

Každý rok tedy dostanete deset elektronických časopisů Auditor s informacemi z komory a čtyři tištěné časopisy Auditing s ryze odbornými tématy. Už teď se můžete těšit na konec ledna 2024, kdy obdržíte Auditing č. 1 zaměřený na zásoby.

3. Stále vylepšujeme sociální sítě.

Na našich sociálních sítích se toho zas tolik nezmění, jen je pro Vás neustále vylepšujeme a vymýšlíme nová témata a nové formáty, jak propagovat auditorskou profesi a naši komoru a jak informovat širokou veřejnost o tom, proč je audit důležitý pro společnost a funkční ekonomiku jako celek.

Pokud nás ještě nesledujete, přidejte se k nám na Facebooku, LinkedIn, Instagramu – a nově i kanálu YouTube. Odebíráním, komentováním, sdílením i jen čtením nám nesmírně pomáháte šířit důležité informace po světě.

4. Od ledna rozjíždíme projekt na modernizaci našich webových stránek

Šetříme sice na každém kroku, ale náš současný web nám slouží už 15 let, takže změna už je skutečně nutná. Taky je nezbytné udělat web responzivním, aby se stránky daly pohodlně prohlížet nejen na velkém monitoru, ale i na tabletu a v telefonu. O jednotlivých krocích a změnách Vás budeme průběžně informovat.

5.  Stále rozšiřujeme nabídku on-line školení, která dokáží flexibilně reagovat na aktuální témata a potřeby auditorů a přináší výhody a úspory všem zúčastněným: lektor ani účastníci z regionů si nemusí dalekou cestou na školení a zpět ukrajovat z cenného pracovního či volného času, výrazně se ušetří na nájmu sálu a auditoři se mohou zúčastnit například i v případě nemoci, aniž by přišli o platbu za školení či ohrozili ostatní.

Některá témata jsou on-line výuce příznivější než jiná, u některých je nejlepší forma hybridní (kombinace prezenční a on-line formy zároveň) – a někteří účastníci preferují se nad tématy potkávat osobně, protože tak vzniká nejlepší diskuze.

Snažíme se proto udržet nabídku školení co nejpestřejší, aby si na své přišel každý a všem tématům se dostalo patřičné pozornosti.

Kdybyste měli jakékoliv návrhy na zlepšení, témata či nové lektory, budeme moc rádi, když nám je napíšete na vzdelavani@kacr.cz.

6. Předplatné časopisu je nově v e-shopu. 

Zde se dozvíte veškeré informace a můžete si nové časopisy rovnou předplatit.