Mezinárodní konference v Praze na téma udržitelnost financování veřejného sektoru

Od 28. února do 1. března 2019 proběhne v Praze 9. ročník  Mezinárodní konference o veřejném sektoru. Konferenci organizuje Asociace certifikovaných účetních (Association of Chartered Certified Accountants, ACCA) ve spolupráci s Komorou auditorů České republiky.

Hlavním tématem konference, která se uskuteční v hotelu Marriott Praha je udržitelný veřejný sektor. Na programu budou následující body:
•    finančně udržitelné metody financování infrastruktury včetně představení nové stěžejní zprávy o překlenutí nedostatku financí v oblasti infrastruktury,
•    úloha účetních při řešení podvodů, korupce a závažného organizovaného zločinu,
•    inovace ve veřejném sektoru v digitální době,
•    talent a sociální mobilita ve veřejném sektoru,
•    úloha nejvyšších kontrolních institucí při zajišťování udržitelného veřejného sektoru,
•    finanční výkaznictví, řízení veřejných financí a implementace mezinárodních standardů.

Mezi hlavními řečníky budou například John Manzoni, výkonný ředitel britské veřejné správy, Tomas Muller Marques-Berger, předseda veřejného sektoru Accountancy Europe, nebo zástupci kontrolních úřadů zodpovědných za audit na Jamajce, v Nigérii, Pákistánu a Tanzanii.

Více informací včetně celého programu a seznamu řečníků naleznete na webové stránce accaglobal.com při zadání IPSC 2019, nebo při použití linku accaglobal.com/IPSC. O konferenci se také dočtete v desátém čísle časopisu Auditor.